Logo

Varenr. 4996

Mørk chokolade min. 70 % kakao

Kontakt os for mere information

Indhold pr. krt.:
200 stk.

Et stykke mørk chokolade min. 70% kakao, en god ledsager til at opnå den fulde smagsoplevelse af en Lavazza espresso. Et premium produkt til at yde en eksklusiv og komplet service til dine kunder. Individuelt indpakkede. Indhold pr. karton: 200 stk.

Ingredienser
Kakaomasse, Sukker, Lecitiner (SOYA) E476
Kan indeholde
Nødder (mandler, hasselnødder, valnødder etc), Mælk eller produkter baseret på mælk (laktose), Æg eller produkter baseret på æg, Korn (gluten) (hvede, byg, rug, havre, spelt etc.)
Additiver/E-numre
E476
Portionsstørrelse for næringsværdier
100 g
Energi, kcal
538
Energi, Kj
2233
Total fedt
39 g
Heraf mættede fedtsyrer
23 g
Kulhydrater
33 g
Heraf sukker varianter
29 g
Proteiner
8.3 g
Salt
0.03 g

Relaterede varer

Andre kunder har også kigget på

 

Automatisk brygning af velsmagende espresso

En fuldautomatisk espressomaskine leverer en sublim kaffeoplevelse med kun et enkelt tryk. Det er således en avanceret espresso kaffemaskine, hvor hele brygningsprocessen er indstillet på forhånd og automatiseret. Således opnår man en hurtig og nem smagsoplevelse, uden at skulle justere på kaffemængde, formalingsgrad, vandtryk og andre komplicerede indstillinger. 

En fuldautomatisk espressomaskine er ideel for dem, der ønsker bekvemmelighed uden at gå på kompromis med kvaliteten af deres espresso. Vores espressomaskiner kombinerer avanceret teknologi og brugervenlighed for at levere en enestående kaffeoplevelse. Dine gæster eller medarbejdere får derfor mulighed for at nyde en velbrygget og velsmagende espresso - og det hele sker helt automatisk.

 

 

logo
bean

Ofte stillede spørgsmål

Hvordan får jeg reservedele?

Ring eller mail:

Telefon:+45 63 103 103
Email: kundeservice@lavazza.com

Hvordan kontakter jeg jer?

Du kan kontakte os her:

Telefon:+45 63 103 103
Email: kundeservice@lavazza.com

Vi har åbent mandag-torsdag kl. 08.00 - 16.00, og fredag fra 08.00 - 15.30.

Er det jer, der sælger den originale Merrild kaffe?

Ja, det er os der har den velkendte Merrild-kaffe i sortiment

Vi har både formalet kaffe, hele bønner og instant kaffe. Og vi kan også tilbyde økologisk og certificeret Merrild kaffe.

Sælger I kaffeautomater?

Ja, vi har et bredt udvalg af kaffeautomater

Vi har et sortiment, der dækker et bredt behov:

 - Espresso: manuel, fuldautomatisk, BLUE - lille men med stor smag

 - Filter: løsninger til filterbønner og filterbryg

 - Instant: hurtige kaffeløsninger uden at gå på krompomis med smagen

Se vores kaffeautomater

Hvor lang tid tager levering?

Hvis du bestiller inden kl. 12.00, modtager du dine varer inden for 2 hverdage.

Sælger I også te?

Ja, det gør vi

Vi har den helt fantastiske Whittington te i sortiment